warning: Creating default object from empty value in /home/ihya/domains/ihya.com/public_html/saglik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Paul Davies kimdir

Posted by Arif

Paul Davies, 1946'da Londra'da doğdu. University College Londra'da 1970'de doktorasını aldı. Cambridge ve Londra Üniversiteleri'nde akademik görüşmeler yaptı. 1980'de University of Newcastle'da Teorik Fizik Profesörü oldu. 1990'dan 1996'ya kadar Matematik Fiziği Profesörüydü; şimdi Avustralya'da University of Adelaide'de Doğa Felsefesi Profesörlüğü yapmaktadır.

Kozmoloji, yerçekimi ve kuantum alan teorisi ile ilgili, özellikle kara delikler ve evrenin başlangıcı (orijini) hakkında, basında 100'den fazla araştırma yazısı yayımlanmıştır. Davies'in monografi olan Kıvrık evrende kuantum alanları (Quantum Fields in Curved Space)'na , öğrencisi Nicholas Birrell tarafından yardımcı yazarlık yapılmış ve bu yapıt kuantum çekimi (quantum gravity) alanında tek olmuştur. Davies aynı zamanda, zamanın doğası, yüksek enerji parçacık fiziği, kuantum mekaniğinin buluşları, yaşamın kökeni(orijini) ve algılamanın (farkında olmanın, bilincin) doğası konularına da ilgisi duymaktadır. Aralık 1996'da The Bulletin dergisinde Avustralya'nın en yaratıcı 10 adamından birisi seçildi


Son yorumlar