warning: Creating default object from empty value in /home/ihya/domains/ihya.com/public_html/saglik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

türk icatları

Türk mucid Hüseyin Cahit Fırat tarafından geliştirilen dış kanamaları saniyeler içinde durduran Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı "ankaferd BLOODSTOPPER (ABS)" isimli ara ürün...

Ürünün içeriği 5 bitkiden oluşuyor

56 yaşında ve iş adamı olan mucid Fırat da tıbbi ürünün içeriğinin 5 bitkiden oluştuğunu belirterek, "İlacımız, folklorik olarak geleneksel Türk hekimliğinde kanamayı durduran ajan olarak kullanılmış bir bitkisel ekstredir.

ABS, Thymus vulgaris, Glycyrrhiza glabra, Vitis vinifera, Alpinia offcinarum ve Urtica dioica bitkilerinin standardize karışımından oluşmaktadır" dedi.

Ankaferd BLOODSTOPPER'ın içeriğinin tamamen bitkisel olduğunu vurgulayan Fırat, "Ancak herhangi bir kişinin bu bitkileri karıştırarak ürünün sağladığı etkiyi ortaya çıkarması imkan dahilinde değildir. Yüksek bilimsel teknoloji, sterilite, stabilite, saflık gibi birçok nitelik ve yoğun bilimsel denetimle ortaya çıkmaktadır" şeklinde konuştu.


Son yorumlar