warning: Creating default object from empty value in /home/ihya/domains/ihya.com/public_html/saglik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

ayaküstü beslenme

Özellikle çocuk ve gençlerin vazgeçilmezi haline gelen ayaküstü beslenme biçimi, sağlığımızı tehdit ediyor. Bu tür besinlerin sık tüketilmesi pek çok sağlık problemini de beraberinde getiriyor.

Çok Seçenekli, Çok Lezzetli, Peki Ne Kadar Sağlıklı?
Sağlık Bakanlığı, "fast food" adı verilen ayaküstü beslenmenin özellikle yaz aylarında çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığı uyarısında bulundu.

Fast-food diye adlandırılan bu besinlerin A ve C vitamini ile kalsiyum yönünden yetersiz olduğu kaydedilen açıklamada, bunun başta koroner kalp hastalıkları ve kanser olmak üzere hastalık için risk oluşturduğuna dikkat çekildi.

Hazır Yiyecekler Yüksek Miktarda Sodyum İçeriyor
Açıklamada, fast-food menülerinin yüksek miktarda sodyum içerdiği de belirtilerek, bu durumun yüksek kan basıncının oluşmasına neden olduğu ve mide kanseri riskini artırdığı ifade edildi. Dışarda yemek yerken uzmanların tavsiyesi ise daha çok fırında pişmiş ve ızgara besinler veya balık- tavuk içeren sandviçler.


Son yorumlar